Srdečně Vás zvu na třetí ročník urbanistické konference!

08.05.2024

Vážení přátelé a příznivci kvalitní architektury,


rád bych Vám touto cestou pozval na již třetí ročník urbanistické konference Olomouc mezi minulostí a budoucností, který se uskuteční v Olomouci ve dnech 22. a 23. května 2024. Cílem konference je vytvořit společnou diskusní platformu pro zástupce samospráv, odbornou obec architektů a urbanistů, zástupce developerů a stavitelů i obecnou veřejnost, která se zajímá o aktuální problémy rozvoje měst, trendy v architektuře a urbanismu, proměny životního stylu i požadavky na kvalitu životního prostředí ve 21. století. 

Organizátorem konference je Okresní hospodářská komora Olomouc, partnery statutární město Olomouc, developerská skupina Redstone a Sdružení olomouckých architektů a stavitelů. Vyblokujte si, prosím, místo ve Vašich diářích na tuto zajímavou akci.  Za místo konference jsme tentokrát zvolili Červený kostel, kulturně-vzdělávací a komunitní centrum Vědecké knihovny Olomouc. Objekt nedávno prošel komplexní rekonstrukcí a jistě poskytne inspirativní prostředí právě pro konferenci našeho tematického zaměření.

Na těchto stránkách Vám postupně  podrobně představíme pracovní program konference, jednotlivé řečníky a témata jejich vystoupení. Již nyní Vám jako malou ochutnávku chceme avizovat základní časový rámec konference a témata jednotlivých bloků. Jistě Vás také zaujme, že letošním hlavním řečníkem konference bude jedna z největších osobností současné české architektury profesor Zdeněk Fránek.

Těším se na setkání s Vámi,


PhDr. Radim Kašpar

ředitel OHK Olomouc